NO BACKPACK DAY

DZIEŃ BEZ PLECAKA

„NO BACKPACK DAY”

IDEA ŚWIĘTA

Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas No backpack day dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

POMYSŁODAWCA

Dzień bez plecaka wymyślony został przez amerykańską aktywistkę i założycielką fundacji, Mongai Fankam. Autorka pomysłu będąc dzieckiem, podróżowała razem z matką do Kamerunu, w którym szybko zorientowała się, jakie trudności spotykają inne dzieci. Zainteresowała tematem nauczycieli oraz całą szkolną społeczność.

• Niech to będzie dzień pełen kreatywności i pomysłowości, ale pamiętajmy jaką niesie idee.
  • Czekamy na wasze bezpieczne pomysły.
  • Pamiętajcie, że jest to dzień, który nie zwalnia Was z przyniesienia przyborów, zeszytów i podręczników szkolnych na zajęcia.
Data dodania: 2022-04-07 11:45:08
Data edycji: 2022-04-07 11:46:27