Moja ulubiona dyscyplina sportowa

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 im. Szarych Szeregów z Oddziałami Integracyjnymi we Włocławku

zaprasza do udziału w

SZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

„MOJA ULUBIONA DYSCYPLINA SPORTOWA”

w ramach realizacji EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU

Drodzy Uczniowie klas 3!

Zapraszamy Was do udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem: „Moja ulubiona dyscyplina sportowa”. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zachowania zdrowia organizmu, wpływa także pozytywnie na nasze samopoczucie. Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Dzieci i młodzież, regularnie uprawiające sport cieszą się lepszą formą niż te, które wolny czas spędzają przed ekranem telewizora czy komputerem. Sport pomaga nie tylko w rozwoju fizycznym, ale ma także pozytywny wpływ także na kształtowanie się charakteru, osobowości. Jednym słowem – sport jest dobry na wszystko.

Zachęcamy Was do stworzenia pięknej pracy plastycznej, która przedstawi Waszą ulubioną dyscyplinę sportową.

CELE KONKURSU:

• popularyzacja sportu jako źródła zdrowia,
  • rozwijanie zainteresowań wiedzą na temat różnych dyscyplin sportowych,
  • propagowanie aktywności fizycznej w życiu codziennym,
  • podnoszenie świadomości na temat znaczenia sportu i zdrowia w życiu człowieka,
  • rozwój talentów artystycznych wśród dzieci i młodzieży,
  • prezentacja twórczości o wysokich walorach artystycznych u estetycznych,
  • popularyzacja działań plastycznych i poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik.

UCZESTNICY KONKURSU:

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 3 Szkoły Podstawowej nr  5 z Oddziałami Integracyjnymi we Włocławku.

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:

1. Uczestnicy konkursu samodzielnie wykonują jedną pracę płaską wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, wycinanie itp.). Konkurs nie obejmuje prac przestrzennych nie będących obrazami, np. makiety.
  2. Prace powinny być wykonane na kartach z boku technicznego w formie A3.
  3. Każda praca powinna być na odwrocie opatrzona kartą informacyjną (załącznik nr 1).
  4. Prace nie będą zwracane.
  5. Osoby składające prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatorów swoich danych osobowych oraz umieszczenie imiennych wyników na stronie internetowej placówki.

TERMINARZ SKŁADANIA PRAC:

Praca należy składać osobiście do p. M.Banasiak lub p. A.Drzewieckiej-Olszewskiej do dnia 27.09.2022 r.

OCENA PRAC I NAGRODY:

1. Prace oceniać będzie Komisja konkursowa powołana przez organizatorów.
  2. Organizatorzy przewidują dyplomy oraz nagrody książkowe dla trzech laureatów w każdej z kategorii.
  3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30.09.2022 roku.

Organizatorzy: A.Drzewiecka-Olszewska, M.Banasiak

Data dodania: 2022-09-21 21:13:00