Młodzi Odkrywcy badają wodę

W dn. 11 maja 2023r., chętni uczniowie z klasy IV c pod opieką p. Anny Drzewieckiej – Olszewskiej udali się na Przystań Wodną na rzece Wiśle im. Jerzego Bojańczyka we Włocławku, gdzie podziwiali piękno lewego brzegu rzeki. Następnie czwartoklasiści pobrali wodę ze Zgłowiączki w Parku im. Henryka Sienkiewicza. Zbadali jej temperaturę, odczyn pH oraz obserwowali przezroczystość przy użyciu lup. Natomiast w dn. 17 maja 2023r., badali twardość węglanową oraz ogólną. Zdobyli umiejętność filtrowania przy użyciu sączka. Obserwowali wytrącony osad z wody pod mikroskopem. Uczniowie widzą konieczność dbania o zasoby wodne, które są środowiskiem życia wielu organizmów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych badań.

Data dodania: 2023-05-23 06:16:49
Data edycji: 2023-05-23 06:17:51