Matematyczne wyzwania w klasie 4a – Ułamki, zabawa i nauka

22 maja 2024r. w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta matematyki w klasie 4a, którą poprowadziła Pani Marta Krzyżanowska. Obserwowało ją kilku nauczycieli, którzy przyglądali się, jak młodzi matematycy radzą sobie z ułamkami dziesiętnymi. Uczniowie pracowali w grupach. Rozpoczęli od udziału w „Ułamkowym wyścigu”, podczas którego odpowiadali na pytania, podnosząc plakietki z poprawnymi odpowiedziami. Następnie przystąpili do „Matematycznego prania”, polegającego na uporządkowaniu różnych ułamków w kolejności rosnącej. Ostatnim wyzwaniem było zadanie praktyczne „Na zakupach”, w którym uczniowie wybierali z gazetek reklamowych pięć produktów i obliczali łączną ich wartość, nie przekraczając 30 zł. Mimo, że praca uczniów była momentami głośna, w sali panowała atmosfera pełna zaangażowania i radości. Gratulujemy klasie 4a znakomitej pracy.

Data dodania: 2024-05-23 07:32:21
Data edycji: 2024-05-23 07:32:55