Listopad miesiącem POZYTYWNEJ UWAGI

Listopad  miesiącem POZYTYWNEJ  UWAGI

Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w akcji „Pozytywna uwaga” . Jest to pomysł – rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku. Urodził się chwilę po tym, kiedy jedna z wychowawczyń tej szkoły poprosiła uczniów, by opisali swoje pozytywne cechy. W większości oddano jej puste kartki. Dzieci nie potrafiły napisać nic dobrego o sobie. Kompletnie nic.

W akcji nie chodzi o ocenianie systemu edukacji, nie chodzi o zmiany podstawy programowej, chodzi tylko o to aby, zachęcić nauczycieli do mądrego chwalenia uczniów. W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z uczniem na całe życie. Najważniejsze jest aby nasi uczniowie poszli w świat przekonani, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie.

Akcja prowadzona jest w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcej. Niech jak najwięcej uczniów dostanie teraz pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalnych, wpisanych do dzienniczków. Przegońmy wspólnie smutek ze szkolnych korytarzy.

Data dodania: 2022-11-14 12:24:04
Data edycji: 2022-11-14 12:25:28