Koncert ''Tak widzę i czuję''

Z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w dn. 3 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbył się Koncert ph. „TAK WIDZĘ I CZUJĘ…”. Publiczności zaprezentowała się Szkolna Orkiestra Flażoletowa, grupa taneczna z klasy pierwszej oraz soliści – uczniowie naszej szkoły w pięknych, znanych utworach m.in. Pięknie żyć, Pomaluj mój świat, Przyjaciel wie, Z Tobą wszystko mi gra. Uczniowie przedstawili fragmenty literatury – słowa osób ze spektrum autyzmu oraz osób z ich najbliższego środowiska, zwracając w ten sposób uwagę na potrzebę empatii dla ich możliwości i potrzeb. W koncercie uczestniczyła i wspólnie z nami śpiewała Pani Monika Kramkowska – wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Podczas koncertu wręczono dyplomy i nagrody dla laureatów i wyróżnionych w Konkursach Plastycznych ph. „Tak widzę i czuję – świat osób ze spektrum autyzmu”, „Żyję zdrowo, żyję mądrze” oraz „W gabinecie logopedy”. Wszystkim laureatom, wyróżnionym i uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Koncert przygotowali nauczyciele – p. Dorota Bąbińska, p.Maja Bugdał, p.Anna Puchalska, p.Wojciech Hamkało oraz wicedyrektor – p.Joanna Hajduk, która przygotowała z literatury tematu teksty, prezentujące w bardzo dostępny sposób wiedzę na temat sposobu spostrzegania i myślenia osób ze spektrum autyzmu. Wszystkim uczestnikom koncertu serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i wspólnie spędzony czas w SP5.

Data dodania: 2023-04-07 09:39:05
Data edycji: 2023-04-07 09:41:02