Klasa 3a i 3b w Bezpiecznej Krainie Energa-Operator

Dnia 28 listopada 2023 roku uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawcami udali się do Hali OSIR. Po przekroczeniu jej progu znaleźli się w wyjątkowej, magicznej krainie. Platforma Bezpieczna Kraina Energa-Operator to miejsce, w którym poprzez zabawę uczniowie mogli dowiedzieć się, jak właściwie użytkować urządzenia elektryczne oraz jak zachowywać się w pobliżu infrastruktury elektroenergetycznej. Udostępnione stanowiska oraz narzędzia pozwoliły dzieciom w ciekawy i angażujący sposób poznać, czym jest prąd i jak bezpiecznie z niego korzystać. Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość wykorzystania siły własnych mięśni, czego osobiście mogli doświadczyć oraz zamieniania prędkości strumienia wody na prąd. W quizie sprawdzającym zdobytą wiedzę mali fizycy celująco zdali egzamin z segregacji właściwych i niewłaściwych zachowań podczas obchodzenia się z prądem. Miła niespodzianką były upominki- wyjątkowe teczki z książkami edukacyjnymi, naklejkami, opaskami odblaskowymi oraz materiałami piśmienniczymi, które otrzymali wszyscy uczestnicy zajęć.

Dziękujemy Organizatorowi spotkania Energa-Operator oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przebiegu warsztatów.

Data dodania: 2023-11-30 12:11:40
Data edycji: 2023-11-30 12:12:35