Kangur 2023

W naszej szkole 16 03 2023 roku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „ Kangur”. Cieszył się on , jak co roku, bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział łącznie 57 uczniów, z każdego etapu edukacyjnego. Konkurs odbywał się pod czujnym okiem komisji nadzorującej. Przez 75 minut młodzi matematycy z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontières", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Wszystkim Nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie, przeprowadzenie konkursu, bardzo serdecznie dziękuję. A uczniom biorącym udział w konkursie życzę wymarzonych wyników. Trzymam za Was kciuki.

Szkolny koordynator konkursu

Katarzyna Skąpska