Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny – „Migowy dla dzieci”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przyłączyła się do Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego – „Migowy dla dzieci” organizowanym przez MiguMig – zabawy z językiem migowym - www.migumig.pl Projekt będzie realizowany na zajęciach logopedycznych.

Cele projektu:

• budowanie świadomości nt. polskiego języka migowego,
  • wspomaganie harmonijnego rozwoju dzieci na płaszczyźnie motorycznej, emocjonalnej, społecznej i intelektualnej,
  • wzbogacenie codziennej pracy z dziećmi o elementy polskiego języka migowego,
  • rozwijanie ciekawości poznawczej dzieci,
  • rozwijanie otwartości, empatii i pewności siebie w otaczającym dzieci świecie,
  • poszerzanie światopoglądu dzieci,
  • przeciwdziałanie społecznemu wykluczeniu osób niepełnosprawnych,
  • poszerzenie warsztatu pracy nauczycieli, pedagogów i specjalistów.

Poprzez udział w projekcie chcemy pokazać, że nauka języka migowego jest dla każdego, także dla dzieci słyszących oraz nauczycieli. Zabawy z językiem migowym, to wyjątkowa możliwość dla harmonijnego rozwoju każdego  dziecka na płaszczyźnie motorycznej, emocjonalnej, społecznej i intelektualnej. Pobudza ona również rozwój kreatywnego myślenia, zapamiętywania, koordynacji wzrokowo-ruchowej, tolerancji, empatii, świadomości otaczającego nas świata. Dzięki nauce elementów języka migowego usprawniana jest motoryka mała dzięki ciągłej pracy rąk i palców, rozwija się zapamiętywanie, kojarzenie i kreatywne myślenie, dzieci otwierają się na świat osób niepełnosprawnych, rozwija się empatia oraz chęć niesienia pomocy innym.

Iwona Zalewska logopeda SP5
Dorota Stefańska logopeda SP5