Innowacyjna historia

W dniu 29.11.2022r. uczniowie klas VII i VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w Projekcie „Innowacyjna historia – nowe technologie w służbie edukacji”. Jest to przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki, którego celem jest rozpowszechnianie nowych technologii jako skutecznych, angażujących narzędzi edukacyjnych. Udział w projekcie składał się z dwóch elementów: pokazu dla uczniów oraz prezentacji dla nauczycieli. Podczas seansów uczniowie obejrzeli dwa filmy historyczne „Kartka z powstania” i „Wiktoria 1920”, które prezentowane były z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). Nauczyciele wzięli udział w prezentacji z elementami szkolenia na temat wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w nauczaniu przedmiotów szkolnych. W trakcie spotkania eksperci Fundacji Arte Et Marte opowiedzieli o korzyściach wykorzystania technologii VR oraz zapoznali nauczycieli z podstawami korzystania z tej technologii. Udział w projekcie to nowe, bardzo ciekawe doświadczenie w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych dla uczniów i nauczycieli.

Data dodania: 2022-12-01 12:44:25
Data edycji: 2022-12-01 12:45:26