II Powiatowy konkurs biologiczno-chemiczny

Uczennice klasy 8a: Anna Tyczyńska oraz Julia Żebrowska reprezentowały naszą szkołę w  II Powiatowym Konkursie Biologiczno-Chemicznym: „W zdrowej diecie ... nasza moc!” zorganizowanym  przez I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku pod Honorowym Patronatem Studenckiego Koła Naukowego Chemików UMK w Toruniu.

Cele konkursu były następujące:

• Rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów.
  • Inspirowanie zdolnej młodzieży do samodzielnego pogłębiania wiedzy i stwarzania jej możliwości rozwoju i współzawodnictwa.
  • Kształtowanie u uczniów myślenia naukowego i krytycznego podejścia do informacji.
  • Kształtowanie u uczniów właściwej postawy prozdrowotnej.

Po zakończonym konkursie, Ania i Julia uczestniczyły w pokazie chemicznym przygotowanym przez Studenckie Koło Naukowe Chemików UMK w Toruniu.

Data dodania: 2022-04-03 09:17:15
Data edycji: 2022-04-03 09:19:26