I Integracyjny turniej sportowo-sensoryczny ''Mamy moc”

W dniu 17 kwietnia 2024 r. odbył się I Integracyjny turniej sportowo-sensoryczny „Mamy moc”, zorganizowany przez nauczycieli SP5 w ramach kampanii społecznej „Włącz się w różnorodność” z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Inauguracji imprezy dokonała Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek - Pani Domicela Kopaczewska. W Komisji Turniejowej zasiedli: Pan Miłosz Baranowski - utytułowany sportowiec Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Pani Edyta Krygier- Dyrektor SP 5 oraz Pani Marta Krużyńska. W turnieju uczestniczyły drużyny z włocławskich szkół podstawowych wraz z opiekunami: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 18, Szkoła Podstawowa nr 20, Szkoła Podstawowa nr 22, Szkoła Podstawowa nr 23, Zespół Szkół nr 3 oraz przedstawiciele naszej szkoły. Uczestnicy rywalizowali w kilku konkurencjach sportowych, które wymagały współpracy oraz zaangażowania wielu zmysłów. Konkurencje przeplatane były opowiadaniami o Billim – chłopcu w spektrum autyzmu i pozwoliły poznać sposób funkcjonowania oraz trudności, z jakimi zmaga się on w życiu codziennym. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ciekawością podejmowali wyzwania. Turniej upłynął w przyjaznej i radosnej atmosferze, a każdy zawodnik został nagrodzony.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Data dodania: 2024-04-19 10:45:55
Data edycji: 2024-04-19 10:48:29