Europejski Dzień Sportu w SP 5

Dnia 27.09.2024r. z okazji Europejskiego Dnia Sportu w Szkole Podstawowej Nr 5 we Włocławku zostały zrealizowane następujące przedsięwzięcia sportowe. Organizacja zajęć pozalekcyjnych z zakresu nowoczesnych form aktywności fizycznej takich jak : zumba, animal flow, elementy pilatesu, fitnessu i jogi oraz fit ball. Dzięki uczestnictwu w zajęciach uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu nowych form aktywności fizycznej oraz ich pozytywnego wpływu na zdrowie. Chęć podejmowania prób wykonania nowo poznanych ćwiczeń wpłynęła pozytywnie na motywację wewnętrzną. Dodatkową atrakcją były ćwiczenia przy muzyce, które wpłynęły na poprawę samopoczucia. Kolejnym zadaniem była organizacja zajęć pozalekcyjnych na świeżym powietrzu tj. „Nordic walking marsz po zdrowie na terenach leśnych”. Zorganizowanie długich przerw na sportowo pn. „Przerwa z zumbą” w dniu 27.09.2024r. to kolejna inicjatywa sportowa mająca na celu aktywizację dzieci i młodzieży. Uczniowie wykonywali prostą choreografię prezentowaną przez nauczyciela wychowani fizycznego. Turniej w „ Dwa Ognie” czyli gry ruchowe, które mają nieoceniony wpływ na prawidłowy rozwój psychomotoryczny dziecka również urozmaiciły międzynarodowe święto ruchu. Na zakończenie wydarzenia uczniowie klas 7-8 SP uczestniczyli w szkolnym turnieju w piłkę siatkową.

Data dodania: 2024-10-11 09:34:32
Data edycji: 2024-10-11 09:35:39