„Europa bliżej nas, czyli poznajemy Włochy” - zakończenie projektu

Od października 2022 roku do maja 2023 roku w świetlicy szkolnej była wdrażana innowacja pedagogiczna organizacyjno - programowo – metodyczna „Europa bliżej nas, czyli poznajemy Włochy” – autorstwa V. Agaty Cheda. Innowacja miała zapewnić wysoką, jakość kształcenia z uwzględnieniem zróżnicowanych potrzeb edukacyjnych uczniów oraz poszerzyć wiedzę na temat Europy. Przyjęte cele innowacji wyznaczały przewidywane efekty. Głównym celem wprowadzanej innowacji było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat wybranych krajów europejskich, a konkretnie Włoch. Innowacja ta zapewniała wysoką jakość kształcenia z uwzględnieniem zróżnicowanych potrzeb edukacyjnych uczniów oraz poszerzała wiedzę na temat Europy, uczniowie zdobywali nowe doświadczeń i rozwijali zainteresowań dotyczących Europy, pozyskiwali nowych wiadomości na temat kultur innych państw oraz uczyli się przez zabawę. Odbycie niezwykłej podróży do europejskiego kraju do Włoch było dla dzieci niezwykłym przeżyciem, wzbogacało ich wiedzę o tym kraju, języku, symbolach narodowych. Wszystkie zadania projektowe, zaplanowane zostały zrealizowane. W efekcie wdrożenia innowacji, zwiększył się poziom kreatywności uczniów (głównie myślenia twórczego, wyobraźni twórczej, myślenia i otwartości na nowe doświadczenia) oraz nastąpił przyrost wiedzy. Odbyła się ewaluacja i wdrażanie innowacji zostało zakończone.

Data dodania: 2023-06-20 13:30:17
Data edycji: 2023-06-20 13:30:56