Eksperymenty w klasie 2b

Dnia 11 czerwca uczniowie klasy 2b uczestniczyli w warsztatach chemicznych, przeprowadzonych przez Panią Olgę Mikołajczyk-Wasielewską . Były to zajęcia z niesamowitymi efektami wizualnymi. Dzieci dowiedziały się, co to jest suchy lód, jak działa w różnych cieczach, zdobyły wiedzę na temat zjawiska sublimacji. Poznały stany skupienia, sprawdziły czy balon jest w stanie nadmuchać się bez pomocy człowieka. Tego dnia było mnóstwo eksperymentów, w których brały czynny udział. Uczniowie najbardziej byli zachwyceni bańkami wypełnionymi dwutlenkiem węgla i "mrożonymi żelkami". Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Data dodania: 2024-06-14 12:04:34
Data edycji: 2024-06-14 12:07:46