Dzień Postaci z Bajek

Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Dzień 6 listopada 2023 r. był wyjątkowym dniem, w którym postacie z Bajek zagościły w naszej szkole. Wcielili się w nie zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz pracownicy szkoły. W młodszych klasach został przeprowadzony quiz dotyczący znajomości bohaterów z bajek i baśni, który nie sprawił trudności miłośnikom literatury dla dzieci. Fragmenty filmów, zagadki oraz prace plastyczne pobudziły wyobraźnię najmłodszych, a także zachęciły do wypowiedzi na temat ulubionych utworów.

Kolejną atrakcją w tym dniu był pokaz mody bajkowej, podczas którego postacie z bajek maszerując w barwnym korowodzie, obdarowywały uczniów oraz nauczycieli słodyczami. Ogromną niespodzianką była inscenizacja bajki pt. ,,Jaś i Małgosia” przygotowana przez Dyrekcję i Samorząd Uczniowski. Zwieńczeniem nietypowego dnia były nagrody dla starszych uczniów za kreatywność w doborze strojów.

Dzień Postaci z bajek to wspaniała inicjatywa, która jest pomostem między światem dzieci i dorosłych.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w bajkową zabawę!

Data dodania: 2023-11-10 11:27:48
Data edycji: 2023-11-10 11:29:37