Dzień Matematyki w klasach 1 – 3

Matematyka  uznawana jest  za królową nauk i towarzyszy nam praktycznie w każdej dziedzinie życia, a bez niej nie da się funkcjonować. Uczymy się jej od najmłodszych lat, a doskonalimy przez całe życie. Dzień Matematyki  w klasach 1 – 3 świętowaliśmy 12 marca 2022. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać inną stronę tej nauki. Nasi uczniowie czynnie zaangażowali się w ten dzień. Przeróżne aktywności miały pokazać uczniom, że matematyka jest wszędzie wokół nas, jest przyjemna i daje radość. Uczniowie doskonalili umiejętność dodawania i odejmowania, mnożenia i dzielenia, rozwiązywali zagadki logiczne, układali tangramy z figur geometrycznych a także bawili się w układanie kostki Rubika. Poznali również ułamki oraz zapisali  w zeszycie liczbę Pi. Dzień Matematyki był świetną okazją do dobrej zabawy oraz utrwalania zdobytej wiedzy i umiejętności. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia! Koordynatorami przedsięwzięcia były  panie D.Adamczewska i D.Bogalecka .

Data dodania: 2022-03-22 21:43:38
Data edycji: 2022-03-22 21:47:38