Certyfikaty oraz podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ Europa i Ja” w klasie 3c

Certyfikaty oraz podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego  „ Europa i Ja” w klasie 3c

Uczniowie klasy 3 c wraz z koordynatorami projektu paniami Agatą Cheda i Dagmarą Adamczewską od października 2021 roku do maja 2022 roku realizowali Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Europa i ja”. W ramach projektu każdy uczestnik -  klasa wybiera jedno państwo europejskie, które bliżej poznaje. My wybraliśmy barwne i ciekawe Włochy. W ramach comiesięcznych zadań coraz lepiej poznawaliśmy ten kraj. Zaczęliśmy od poznania hymnu, godła, flagi Włoch. Następnie wykonaliśmy słowniczek polsko– włoski w formie rysunkowej. Poznaliśmy też ciekawe miejsca w tym kraju. Lepiliśmy z plasteliny zwierzęta żyjące we Włoszech. Przygotowaliśmy również tradycyjne danie kojarzące się z Włochami. Wybraliśmy pastę, czyli makaron w różnych formach z sosami oraz pizzę. Te pyszne dania wykonaliśmy techniką plastyczno - techniczną. Każdy z nas użył swoje materiały, przemyślane, dopasowane i idealne do wykonania tej pracy. Oglądaliśmy też bajki włoskie i poznaliśmy ulubionych bohaterów bajek włoskich dzieci. Kolejnym zadaniem było poznanie tańca włoskiego. Wybór padł na „ Tarantellę”. Najpierw poznaliśmy muzykę, obejrzeliśmy taniec w wykonaniu Włochów, a potem spróbowaliśmy samodzielnie zatańczyć posiłkując się instrukcją kroków. Ostatnim zadaniem z tego projektu do zrealizowania były włoskie zabawy dziecięce. Wybraliśmy Trigon. Bawiliśmy się przy tej grze świetnie. Wykonanie wszystkich zadań było udokumentowane zdjęciami które na bieżąco zamieszczaliśmy na stronie naszej szkoły oraz wysyłane były wraz z opisem do organizatorów projektu. A to ostatnia porcja naszych przyjemnych zmagań taniec Tarantella w naszym wykonaniu oraz realizacja poszczególnych zadań w pigułce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Data dodania: 2022-06-21 08:35:12
Data edycji: 2022-06-21 09:36:20