BIEG TROPEM WILCZYM

Dnia 01.03.2022 roku Uczennice naszej szkoły brały udział w  Biegu Pamięci o Żołnierzach Wyklętych – Tropem Wilczym. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Uczestnicy biegli na dystansie 1963 metrów. Dystans ten związany jest z rokiem 1963, czyli datą śmierci ostatniego żołnierza wyklętego sierż. Józefa Franczaka „Lalka”, wachmistrza Wojska Polskiego związanego ze strukturami Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej. Reprezentantki naszej szkoły tj. Sara Kowalska (klasa 7b), Aleksandra Olędzka (klasa 7b), Łucja Spała (klasa 7b) oraz Oliwa Wilczyńska (klasa 7b) wraz z  opiekunem Martą Banasiak z ogromnym zaangażowaniem pokonały przewidziany przez organizatorów dystans oddając tym samym hołd poległym żołnierzom.

Data dodania: 2022-03-09 12:30:09
Data edycji: 2022-03-09 12:30:54