„Badamy glebę” – warsztaty dla uczniów klas VIII

Dnia 22 czerwca 2022r.  uczniowie klas VIII uczestniczyli w warsztatach „Badamy glebę” zorganizowanych w ramach Projektu pt. „Akademia Młodego Ekologa”. Jest to projekt sfinansowany ze środków Fundacji ANWIL w ramach Programu grantowego „Zielono nam” – I edycja.

Podczas warsztatów uczniowie pobrali próbki gleby na terenie zielonym w najbliższym otoczeniu szkoły, w tym w pobliskim lesie. W trakcie pobytu w lesie wykonywali na różnorodne ćwiczenia rozciągające z wykorzystaniem zestawu gum do ćwiczeń Senei LADY BANNDS. Część doświadczalna polegała na badaniu przez uczniów najważniejszych cech gleby oraz wyjaśnieniu znaczenia gleb w przyrodzie. Młodzi naukowcy rozwijali umiejętności posługiwania się wagą, utrwalili nazewnictwo sprzętu laboratoryjnego. Z ogromną radością wyodrębniali składniki mineralne gleby i obserwowali je przy pomocy lupy, oceniali jej pH oraz przepuszczalność, badali wpływ stosowania różnych nawozów zawierających wapń oraz sód na zmianę struktury gruzełkowej gleby.

Data dodania: 2022-06-24 07:36:35
Data edycji: 2022-06-29 10:38:17