Akademia Młodego Ekologa

W dniu 20 czerwca 2022 r. odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów klas 2 i 3 pt. „Co robią dzieci, żeby zmalały góry śmieci?” realizowane w ramach Projektu pn. „Akademia Młodego Ekologa”. Jest to projekt sfinansowany ze środków Fundacji ANWIL w ramach programu grantowego „Zielono nam” – I edycja. Głównym celem spotkania było rozwijanie świadomości proekologicznej u uczniów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na poznanie zasad prawidłowego segregowania odpadów oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. W warsztatach uczniowie wraz z rodzicami obejrzeli filmy przyrodnicze ukazujące znaczenie segregacji śmieci dla przyrody, wspólnie układali puzzle, uczyli się segregacji śmieci wykorzystując w tym celu tablice demonstracyjne oraz ciężarówkę „Segregacja i recykling”. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie złożyli model Miniszklarni. Wszyscy miło i pożytecznie spędzili popołudniowy czas. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z warsztatów.

Data dodania: 2022-06-22 09:02:51
Data edycji: 2022-06-22 09:03:54