5 GRUDNIA - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

"Nikt nie zrobi wszystkiego, ale każdy może zrobić coś"

Dnia 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji pragniemy gorąco podziękować naszym Wolontariuszom za współpracę na rzecz innych ludzi, środowiska, zwierząt oraz za upowszechnianie idei wolontariatu. Nasze Szkolne Koło Wolontariatu "Razem" działa od 2009 r. Działają w nim zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Celem działalności Koła jest rozwijanie wrażliwości na potrzeby innych poprzez włączanie się do pomocy na rzecz potrzebujących. Nasi wolontariusze regularnie wspierają pracę świetlicy szkolnej, zajęcia hipoterapii oraz pomagają przy organizacji imprez szkolnych i akcji charytatywnych. Od początku tego roku szkolnego Szkolne Koło Wolontariatu "Razem" zorganizowało m.in.

- zbiórkę Talenciaków na zakup pomocy dydaktycznych dla szkoły,
- zbiórkę karmy, koców i innych rzeczy dla schroniska dla zwierząt we Włocławku,
- zbiórkę artykułów przemysłowych dla rodzin ukraińskich,
- kiermasz, z którego cały dochód został przekazany dla dwóch małych mieszkanek naszego miasta, które potrzebują kosztownych zabiegów medycznych.

Ponadto w październiku wolontariusze uporządkowali groby Harcerzy Szarych Szeregów na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku. W grudniu zorganizowali i przeprowadzili dwie  akcje charytatywne: "Szlachetna Paczka" oraz "Podaruj z serca". W ten świąteczny czas pamiętają również o seniorach oraz podopiecznych domowego hospicjum przygotowując dla nich piękne kartki bożonarodzeniowe.

"Wolontariusz to mistrz mnożenia i dzielenia. Mnoży dobro wokół siebie i dzieli się swoim czasem, talentem, pomysłami. Zostań Mistrzem"

Data dodania: 2022-12-09 11:32:19
Data edycji: 2022-12-09 11:33:52