header top

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa Sztuką" w klasie 3c

Utworzono: środa, 20, październik 2021 danielmajewski

20211019 115534W roku szkolnym 2021/2022 klasa 3 c razem z wychowawcą p. Agatą Cheda i pedagogiem specjalnym p. Dagmarą Adamczewską realizuje Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa Sztuką". Głównym celem jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz podejmowanie działań zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej . Wykonując dzisiejsze zadanie zostały stworzone przez nauczycieli warunki do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy czyli rozwijanie postawy twórczej dzieci z jej nieodłącznymi atrybutami to znaczy z kreatywnością, innowacyjnością, kształtowaniem orientacji przestrzennej, rozwijaniem zainteresowań światem przyrody poprzez wykorzystanie dzieł sztuki, doskonalenie umiejętności konstrukcyjnych oraz budowanie więzi w zespole klasowym. Połączyliśmy zagadnienie z innowacji pedagogicznej wewnętrznej metodycznej związanej z świętowaniem nietypowych świąt z zagadnieniem z projektu. Uczniowie klasy 3 c stworzyli dzieło niemalowane z użyciem darów jesieni pt. „Drzewo życia" - z okazji Dnia Drzewa, które można podziwiać na zdjęciach.

Odsłony: 75