header top

Orientacja przestrzenna osób z niepełnosprawnością wzroku

Utworzono: środa, 20, październik 2021 danielmajewski

20211020 111329W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski klasa VIIc była z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych. Dzieci spotkały się z Panem Tomaszem Gapskim, który jest instruktorem orientacji przestrzennej. Pan Tomasz opowiedział uczniom jak cenną umiejętnością dla osób niewidomych jest samodzielne poruszanie się w przestrzeniach publicznych. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak dużą niezależność daje osobom z dysfunkcją wzroku biała laska, jak ważne jest dla osób niewidomych nabycie umiejętności i sprawności w posługiwaniu się białą laską. Uczniowie wiedzą już, że biała laska jest nie tylko narzędziem pomocnym przy poruszaniu się, ale i znakiem rozpoznawczym osób z uszkodzonym narządem wzroku. Pan instruktor orientacji przestrzennej zapoznał dzieci z techniką poruszania się z białą laską i sposobem chodzenia. W ciekawy sposób przybliżył uczniom świat osób niewidomych, co w naturalny sposób przyczyniło się do poszerzenia wiedzy uczniów na temat osób z niepełnosprawnością wzroku.

Odsłony: 80