header top

Uczniowie naszej szkoły już wiedzą jak pomóc osobie niewidomej!

Utworzono: wtorek, 19, październik 2021 danielmajewski

Resized 20211019 124601 2W dniu 19 października uczniowie klasy VI b wzięli udział w zajęciach warsztatowych w ramach kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie Ty zobacz mnie”. Tematyka zajęć dotyczyła praktycznych aspektów funkcjonowania osoby niewidomej. Uczniowie obejrzeli film pt. „N jak niewidomy, czyli jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku”, zapoznali się z alfabetem Braille’a oraz próbowali odczytać zaszyfrowane wyrazy. Wzięli także udział w improwizowanych scenkach, jak pomóc osobie niewidomej na ulicy, w autobusie i sklepie. Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie zauważyli, że niewidomi, pomimo swojej niepełnosprawności, potrafią żyć samodzielnie i doskonale funkcjonować. Przy niewielkiej i właściwej pomocy innych ludzi mogą pokonywać własne ograniczenia i być pełnosprawnymi uczestnikami życia społecznego. Celem zajęć przygotowanie uczniów do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku. Organizatorzy: Iwona Wileniec, Aneta Łuczak

Odsłony: 61