header top

baner eszkola

„Czytam z klasą” lekturki spod chmurki

Utworzono: wtorek, 07, styczeń 2020 danielmajewski

DSC07379Głównym celem projektu realizowanego w klasie 1c pod opieką p. Anny Drzewieckiej- Olszewskiej i p. Dagmary Adamczewskiej jest wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Do realizacji I z III modułów wybrano lekturę autorstwa Justyny Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Dzieci najpierw słuchały opowiadań o przygodach skarpetek czytanych przez nauczycieli i zaproszonych gości. Zaprosiliśmy do naszej klasy babcię Tymoteusza i tatę Kubusia, których także bawiły perypetie skarpetek niedoparek. Uczniowie wykonali z plasteliny figurki czytusiów. Każde dziecko otrzymało swój lekturnik, w którym pokolorowało okładkę i uzupełniło zadania związane z pierwszą lekturą. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy zakładki do książek. Przygotowaliśmy plakat zachęcający do przeczytania powyższej książki. Zorganizowaliśmy także „Dzień Niedoparki”, podczas którego wszyscy chodziliśmy w kolorowych skarpetkach niedoparkach. Historie skarpetek były okazją do wspólnych rozmów i wykonania pracy technicznej. Już niedługo będziemy miło spędzać czas podczas realizacji II modułu projektu.

Odsłony: 231