header top

baner eszkola

Narodowe Czytanie 2019

Utworzono: poniedziałek, 09, wrzesień 2019 danielmajewski

IMG 20190905 095717Z powodu trwającego remontu naszej szkoły ósma edycja Narodowego Czytania przeprowadzona została w innym terminie tj. 05 września. W spotkaniu czytelniczym uczestniczyły klasy piąte wraz z wychowawcami. Nasza placówka po raz kolejny włączyła się do akcji czytania i propagowania polskiej literatury. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania osiem nowel polskich pisarzy, których wspólnym mianownikiem „jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksja nad człowiekiem i społeczeństwem”. Uczniowie klas piątych i p. G. Rumianowska głośno przeczytali „Katarynkę” B. Prusa. Wszystkim uczestniczącym w spotkaniu dziękujemy za udział i wspólne odkrywanie piękna polskiej literatury.

Bibliotekarze SP nr 5

Odsłony: 250