header top

baner eszkola

Święto Niepodległości w klasie 1c

Utworzono: niedziela, 22, listopad 2020
danielmajewski

20201110 110638Uczniowie klasy 1c w szczególny sposób uczcili Święto Niepodległości. W dniu 10 listopada 2020r. w ramach akcji „Szkoła do hymnu” dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Wykonali także kotyliony w barwach narodowych.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Utworzono: piątek, 20, listopad 2020
danielmajewski

20201117 193841Najmłodsza grupa wiekowa Iskierki, pomimo nauki zdalnej nie zapomniała o Dniu Praw Dziecka. Maluszki z klasy 3c i 1a z tej okazji postanowiły pokazać za pomocą swojej wrażliwości artystycznej, jak widzą swoje prawa. Zapraszamy do obejrzenia prac.
Organizatorzy: K.Palińska, A.Jóźwiak, M. Łęgowska, M.Majchrzak

Czytaj więcej...

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Utworzono: czwartek, 12, listopad 2020
Marcin Szachowski

30

Drodzy Uczniowie, Serdecznie dziękujemy za przesłanie zdjęć przepięknie wykonanych przez Was kotylionów oraz zdjęć z biało-czerwoną flagą. Wszystkie przesłane przez Was zdjęcia zamieściliśmy w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy do ich obejrzenia.

Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel - serce czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste.
autor: Czesław Janczarski

Czytaj więcej...

Edukacja odwrócona - Felek i Mel wśród uczniów 3c

Utworzono: środa, 04, listopad 2020
danielmajewski

20201029 095945Idea „odwróconej edukacji”, która polega na zmianie tradycyjnego modelu zajęć coraz częściej gości wśród uczniów klasy 3c. Zajęcia prowadzone tą metodą zaczynają się od pracy ucznia w domu. Model odwrócony zakłada więc aktywność w zdobywaniu i przetwarzaniu wiedzy, co jest bardziej twórcze. Uczniowie znając temat i cele zajęć mieli za zadanie przygotować się do lekcji dzięki czemu posiadali merytoryczną wiedzę dotyczącą omawianego zagadnienia. Podczas zajęć wdrażali posiadaną wiedzę w praktycznych działaniach: ćwiczeniach oraz dyskusji. Stosowana metoda uczy ich - jak się uczyć, umiejętności wyszukiwania informacji, samodzielności, krytycznego i zadaniowego myślenia oraz współpracy w zespołach. Rolę prowadzących zajęcia przejęły uczennice Lena i Lidka zaś nauczyciel był "drogowskazem”. Dziewczynki doskonale zaprezentowały funkcje aplikacji Go i Path. Następnie uczniowie dzięki aplikacji Go spowodowały, że roboty obracały się, wydawały dźwięki, mrugały światłami, tańczyły, mówiły swoim głosem oraz reagowały na przeszkody. Przy użyciu aplikacji Path wykorzystały podstawy robotyki i programowania. Rysując trasę na tablecie wysyłały Felka i Mel w podróż po sali za pomocą kodu. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i z niecierpliwością czekają na kolejne również związane z programowaniem. Tym razem z wykorzystaniem programu Scratch.

Czytaj więcej...

Dzień Krajobrazu w Grupie Wiekowej Iskierki

Utworzono: środa, 04, listopad 2020
danielmajewski

received 815535229283497Dzień Krajobrazu obchodziliśmy 20 października. Data jest nieprzypadkowa – to dzień podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej. Uczniowie grupy wiekowej Iskierki wraz z nauczycielami włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Krajobrazu. Zgodnie z propozycją Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, w tym roku wszystkie wydarzenia związane ze świętem miały koncentrować się wokół zagadnienia drzewa w krajobrazie. Każda klasa obchodziła ten dzień według własnego pomysłu. Dzieci obejrzały film edukacyjny , napisały notatkę i wkleiły wklejkę do zeszytu. Uczniowie wykonali kolorowankę przedstawiającą różne gatunki drzew, krzyżówkę związaną z krajobrazem oraz wykreślankę dotyczącą różnych gatunków drzew. Chętne klasy wykonały również prace plastyczne pt. „Jesienne drzewo”. Utrwalono wiedzę na temat budowy drzewa oraz jego znaczenia dla człowieka i środowiska. Wielu uczniów wraz z wychowawcami obserwowało otaczającą nas przyrodę. Dzieci w pobliżu szkoły odnajdowały zarówno piękne drzewa liściaste, jak i iglaste. Takie lekcje lubimy najbardziej! Koordynatorzy : Anna Drzewiecka – Olszewska i Dagmara Adamczewska.

Czytaj więcej...