small procent2019

header top

Matematyka na Ekranie 2021- wyniki

Utworzono: wtorek, 13, kwiecień 2021
danielmajewski

kmW dniu dzisiejszym tj. 13 kwietnia 2020 r., w dwóch salach w reżimie sanitarnym, odbył się konkurs matematyczny "Matematyka na ekranie". Do rywalizacji przystąpiło 6 uczniów klas VII i VIII. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności matematycznych. Musieli zmierzyć się z logicznymi łamigłówkami oraz rozwiązywać problemy z życia codziennego za pomocą matematycznych algorytmów.

Wyniki konkursu:

1. Jakub Jagielski klasa VIIIa.

2. Julia Zielińska klasa VIIIa.

3. Weronika Piszczałkowska VIIIa i Marcin Jabłoński VIIId

Zwycięzcom gratulujemy a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów matematycznych

Organizatorzy konkursu:

Marta Krużyńska

Katarzyna Skąpska

Daniel Majewski

Czytaj więcej...

Być jak Leonardo da Vinci

Utworzono: wtorek, 30, marzec 2021
danielmajewski

IMG 20210319 125346Uczniowie klasy 2b od rozmów o wynalazkach i wynalazcach rozpoczęli projekt edukacyjny „Być jak Leonardo da Vinci”. Zgłębiliśmy tajniki działania komputera. Udało nam się rozpracować kod binarny. Dzieci stwierdziły, że każdy może zostać wynalazcą, nawet małe dziecko. Trzeba tylko spełnić określone warunki. wychowawca: Zofia Wojdat, Ilona Świąder

Czytaj więcej...

Podsumowanie Dnia Matematyki w klasach I – III

Utworzono: piątek, 26, marzec 2021
danielmajewski

IMG 20210318 134938Grupa wiekowa Iskierki w miesiącu marcu 2021 roku aktywnie uczestniczyła w tegorocznych obchodach Dnia Matematyki organizowanego oraz Międzynarodową Unię Matematyczną. Hasło tegorocznych obchodów to „Matematyka jest wszędzie”. Matematyka to królowa nauk. Okazji było wiele i w naszej szkole podejmowaliśmy szereg działań, aby zainteresować uczniów matematyką. Dzieci obejrzały filmy o matematyce zapoznały się z wierszem „Dlaczego Matematyka”, wkleiły informacje do zeszytu. Wykonały przygotowane zadania matematyczne. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w tym dniu, bawiły się matematyką, grały w zabawy matematyczne dodawały odejmowały mnożyły, dzieliły. Chętni uczniowie przystroili swoje stroje cyframi i liczbami. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne „Cyferki są wszędzie”, które możecie zobaczyć w galerii. Koordynatorzy: Anna Drzewiecka – Olszewska i Dagmara Adamczewska.

Czytaj więcej...

3a wita wiosnę!

Utworzono: czwartek, 25, marzec 2021
danielmajewski

Resized 20210323 170021Dnia 22.03.2021 roku, klasa 3a zainspirowana przez p. Małgorzatę Chaberską, powitała wiosnę! Uczniowie, w pracach plastycznych wykonywanych dowolną techniką, przedstawili własne wyobrażenia dotyczące wiosennego przebudzenia. W ich twórczości przeważały symbole przyrodnicze, tak charakterystyczne dla tej pory roku. Były też prezentacje fotograficzne, jak również naturalne okazy w postaci kwiatów doniczkowych oraz gałązek z młodymi pączkami, które lada chwila zakwitną. Mamy nadzieję, iż po takim powitaniu Pani Wiosna zagości u nas na dobre!

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. „Kolorowa skarpetka”

Utworzono: środa, 24, marzec 2021
Marcin Szachowski

foto26

21 marca to pierwszy Dzień Wiosny, ale nie tylko… to także od 2005 roku Światowy Dzień Zespołu Downa. Pomysłodawcą był Stylianos E. Antonarakis- genetyk z uniwersytetu w Genewie. Wybór tego dnia to nie przypadek. To dzień narodzin świata przyrody po zimie, ale to również symbol istoty zaburzenia. Osoby z zespołem Downa charakteryzuje dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze naszego zapisu genetycznego DNA.

Czytaj więcej...