header top

baner eszkola

Felinoterapia jako forma wsparcia uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych

Utworzono: wtorek, 17, wrzesień 2019 danielmajewski

Elza i Olaf to dwa koty, które towarzyszą dzieciom podczas zajęć. W szkole pojawiły się w 2016 roku jako 6-miesięczne kociaki. Pierwsze miesiące ich życia to intensywna socjalizacja, przyzwyczajanie do obecności dzieci, odgłosów szkolnych oraz częstych zmian otoczenia. Po roku przygotowywań zostały pozytywnie ocenione przez behawiorystę zwierzęcego, który na co dzień zajmuje się felinoterapią oraz uzyskały certyfikat kotów terapeutycznych. Od tego czasu biorą czynny udział w zajęciach rewalidacyjnych oraz felinoterapii. Czym jest felinoterapia? Skąd się wzięła? Jakie są jej cele?

Trochę teorii...

więcej ikona pdf

 

 

Odsłony: 355