small procent2019

header top

button eszkola

UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH

Utworzono: czwartek, 26, marzec 2020
danielmajewski

unnamed

Na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawił się w tym tygodniu kolejne zestawy zadań powtórkowych dla klas ósmych - zestaw szósty, siódmy, ósmy

ZAPRASZAMY UCZNÓW KLAS ÓSMYCH DO ZAPOZNANIA Z MATERIAŁEM POWTÓRKOWYM DO EGZAMINU

Adres do ZESTAWÓW ZADAŃ POWTÓRKOWYCH poniżej:

https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

Czytaj więcej...

PSYCHOLOG I PEDAGOG POLECA

Utworzono: czwartek, 26, marzec 2020
danielmajewski

info uczniowieDrodzy Uczniowie!

Zachęcamy Was do obejrzenia, krótkiego filmu edukacyjnego pt. „KRÓTKI FILM O WIRUSIE NA LITERĘ K”, który został zamieszczony na kanale YouTube. Myślimy, że film warto obejrzeć i mamy nadzieję, że uzyskacie przynajmniej część odpowiedzi na Wasze pytania dotyczące koronawirusa i obecnej sytuacji w jakiej Wszyscy obecnie się znajdujemy.

Krótki film o koronawirusie dla dzieci - video explainer by DINKSY

Link do Filmu edukacyjnego:

https://www.youtube.com/watch?v=H0mx90NbvuM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0VRDerAl-OkK-aN4aOs7JkLCKMJ9tNmqcL3NstTZp0Zwewh7F0tfUYVlQ 

PSYCHOLOG I PEDAGOG SZKOLNY POLECA

Utworzono: czwartek, 26, marzec 2020
danielmajewski

info rodziceList do Rodziców Uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi we Włocławku

 List do Rodziców
Uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi

Szanowni Państwo,
Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi

Postanowiłyśmy podzielić się z Państwem kilkoma przemyśleniami odnośnie aktualnej sytuacji, której jesteśmy obserwatorami oraz uczestnikami. Swoje słowa kierujemy przede wszystkim do Rodziców, których rola w kontekście prawidłowego rozwoju ich dzieci jest najważniejsza.

1. Każdego dnia konfrontujemy się z informacjami (z mediów, od naszych rodzin czy znajomych), które mogą zwiększać lęk, napięcie, powodować, że mamy mniejsze poczucie bezpieczeństwa. Ciągłe oglądanie wiadomości czy czytanie na temat zagrożenia związanego z wirusem powoduje, że nasze obawy rosną. Jesteśmy zaskakiwani nowymi informacjami, doniesieniami medialnymi. Dodatkowo częste opieranie się na niesprawdzonych źródłach informacji czy komentarzach niepopartych badaniami naukowymi może pogarszać nasze samopoczucie. Najlepszą receptą jest tutaj opieranie się na opinii ekspertów (naukowców, praktyków- przedstawicieli nauk medycznych i nauk o zdrowiu) oraz przestrzeganie ich zaleceń, co daje pewne poczucie kontroli nad sytuacją.

Czytaj więcej...

PSYCHOLOG I PEDAGOG SZKOLNY POLECA

Utworzono: czwartek, 26, marzec 2020
danielmajewski

info uczniowiePSYCHOLOG I PEDAGOG SZKOLNY POLECA

Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy Was do skorzystania z propozycji gier i zabaw polecanych przez stronę internetową Rzecznika Praw Dziecka. W artykule, pod wskazanym poniżej linkiem, pt. „Baw się i ucz, nie wychodząc z domu. Zobacz wybór gier i zabaw online!”  znajdziesz kilka ciekawych propozycji do nauki i zabawy w domu.

https://brpd.gov.pl/2020/03/24/baw-sie-i-ucz-nie-wychodzac-z-domu-zobacz-wybor-gier-i-zabaw-online/

UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH

Utworzono: poniedziałek, 23, marzec 2020
danielmajewski

unnamed

Na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w dniu dzisiejszym tj. 23.03.2020r. pojawił się szósty zestaw zadań powtórkowych dla klas ósmych, dodatkowo można sprawdzić rozwiązania zadań z dnia 20.03.2020r.

https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

PDF iconZestaw zadań powtórkowych

Więcej artykułów…