header top

baner eszkola

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2019

Utworzono: poniedziałek, 30, wrzesień 2019 danielmajewski

W bieżącym roku szkolnym, wzorem lat ubiegłych społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi we Włocławku włączy się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Działania adresowane będą do dzieci i uczniów z poszczególnych grup wiekowych.
Nauczyciele biblioteki szkolnej, począwszy od 30 września 2019 r. zorganizują spotkania czytelnicze dla oddziału „0” oraz klas I- III, podczas których czytane będą bajki, baśnie, bajeczki. Dzieci z najmłodszych klas wezmą także udział w badaniach przesiewowych pod kątem ryzyka dysleksji rozwojowej prowadzonych przez psychologa szkolnego.
Z kolei uczniowie z klas IV- VIII podczas godzin z wychowawcą w dniu 10 października 2019 r. wezmą udział w grach i zabawach ortograficznych przygotowanych przez nauczycieli języka polskiego.
Serdecznie zapraszamy również rodziców uczniów z dysleksją na konsultacje dotyczące potrzeb edukacyjnych i rozwojowych osób z dysleksją prowadzone przez psychologa szkolnego
(08 października 2019 r., godz. 15.00- 16.00).

Odsłony: 585